فروش فرش گلیم
یکشنبه , آذر ۷ ۱۴۰۰
خانه / فرش فانتزی / ارزانترین قیمت گلیم فرش کناره متری کاشان

ارزانترین قیمت گلیم فرش کناره متری کاشان

قیمت گلیم فرش کناره متری و انواع گلیم کناره  کاشان با احتساب قیمت های بدون واسطه از کارخانه های  تولید گلیم فرش در مرکز فروش گلیم کناره کاشان  به صورت اینترنتی در سایت های ما برای مشتریان فراهم می باشد.

 

قیمت گلیم فرش کناره متری

 

تاریخچه گلیم بافی

گلیم واژه ای ترکی است . نوعی فرش بدون پرز با تارهایی از جنس پنبه،پشم و گاهی نخ ابریشم و پود آن از نخ های پشمی کرک و ابریشم در رنگ های متنوع میباشد. نقوش هندسی و خطوط شکسته رایج ترین طرح ها در بافت گلیم می باشند.

انسان از دیرباز از پوست حیوانات به عنوان پوشش و زیرانداز استفاده می کرده است. به ندرت با رواج دامداری با ریسیدن پشم حیوانات بافت نیز در بین قبایل اولیه رواج یافت و به عنوان اولین هنرها شناخته شد. اطلاع دقیقی از اینکه نخستین بار بافت گلیم از چه قبیله ای و در کجا شروع شد در دست نیست اما شواهد نشان از آن دارد که بافندگی در میان ایرانیان و سرزمین های مجاور به وجود آمده است.

گلیم ها را معمولا در مدل های گوناگونی بافت می کردند که می توان از انها به مدل های زیر اشاره نمود

 • گلیم ساده بافت : این گلیم یک رویه است و در بافت آن از نقشه قبلی استفاده نمی شود. نقوش ذهنی،ساده و معمولا هندسی هستند.
 • گلیم برجسته : این نوع گلیم زمینه ای ساده اما مانند قالی پرزدار است.
 • گلیم ورنی : گلیمی بدون پرز، یک رو و بدون نقشه قبلی است که به صورت ذهنی بافته می شود.

گلیم های سنتی  به مواد و تجهیزات زیادی نیاز ندارد، یک دار، یک شانه فرشبافی (دفتین)، ریل انتقال (اختیاری) و چاقو یا قیچی ابزار ساده‌ای هستند که برای بافتن گلیم به آنها نیاز است، پشم نیز ماده اصلی گلیم بافی است. پنبه، ابریشم و پشم حیوانات (بز، شتر یا اسب) نیز گاهی، عمدتاً در ترکیب با پشم به کار برده می‌شود.

 • دار: رشته های عمودی یعنی همان تارها را محکم نگه داشته تا بافنده پودها یا رشته های افقی را بین تارها ببافد.
 • دفتیتن: همان شانه قالی بافی که جنسی از چوب یا فلز دارد و رج های بعدی پود را در رج های قبلی فشرده می کند.
 • ریل انتقال: میله ای است که در هر سر آن شکافی وجود دارد که پود داخل آن قرار گرفته و از بین تارها رد می شود اما معمولا این کار با دست انجام می شود.

 

گلیم های ماشینی متری یا رولی

گلیم به واسطه استقبالی که از طرح های زیبای  انها در خانه شد تولید کنند گان فرش های ماشینی به فکر تولید نوع صنعتی و ماشینی ان افتادند

بنابراین این محصول توسط دستگاه های مدرن  که انواع فرش فانتزی را تولید می کند بافت می شود که نوع ماشینی ان با توجه به طرح های زیبایی که دارد نیز بسیار مورد پسند مشتریان قرار گرفت این گلیم ها بافت هایی به مانند گلیم های سنتی دارد که سطحی صاف و هموار داشته و حتی نقشه و طرح های ان نیز به مانند نمونه نوع دست بافت و سنتی ان می باشد.

علاوه بر ان قیمت های گلیم های ماشینی بسیار مناسبتر از نوع دست بافت ان می باشد و این باعث انگیزه ایی بیشتر مشتریان به خرید انواع مدل های ماشینی شده است.

گلیم های ماشینی را به مانند فرش های ماشینی سطح درجه بندی از لحاظ کیفیت داشته که مانند فرش ها از اصطلاح شانه برای کیفیت ان استفاده می نمایند که در طرح هی ۳۲۰شانه و یا ۵۰۰شانه بافت می شود و تراکم های بافت ان نیز به مانند فرش های ماشینی متنوع می باشد.

 

قیمت گلیم فرش کناره متری

ابعاد و اندازه گلیم

گلیم ها به طور معمول در اندازه یک متر در دو متر بافته می شوند. بعضی اندازه های رایج آن به صورت زیر میباشد:

 •  گلیمچه کوچک که با ابعاد میانگین ۶۵×۹۵ سانتی متر
 •  گلیم با ابعاد میانگین ۱۱۰ × ۱۶۵ سانتی متر
 •  گلیم میانه که اندازه‌ی آن حدود ۱۵۰ × ۲۵۰ سانتی متر
 •  گلیم بزرگ با طول متوسط ۲۸۰ سانتی متر و عرض ۱۷۰ سانتی متر
 • گلیم بلند با طولی بیش از۴۰۰ سانتی متر و عرضی کمتر از ۲۰۰ سانتی متر

 

تولید گلیم فرش ماشینی  در کاشان

 

کاشان از جمله قدیمی ترین شهرهای ایران است که در زمینه پارچه بافی و هنر قالی بافی سابقه زیادی دارد.

فرش و گلیم کاشان در دوره قاجار از مهم ترین تولیدات این شهر محسوب می شده است. فرش و گلیم کاشان دارای پیشرفته ترین تولیدات صنعتی است که از سال ۶۵ آغاز شده و تا کنون بیش از ۶۰۰واحد تولیدی در کاشان به بافت فرش و گلیم مشغول هستند.

امروزه تولید کنند گان فرش های ماشینی که سابقه دیرنه ایی در فرش های سنتی و ماشینی دارند نیز در تولید انواع گلیم های ماشینی نیز توانسته اند پیشتاز باشند و در ان شهرتی جهانی داشته باشند

امار صادرات انواع گلیم  و فرش های کاشانی نشان می دهد که تولید کنند گان کاشان توانسته اند مشتریان خارجی را در انواع طرح های زیبای خرید گلیم فرش مجاب نمایند.

کارخانه های تولید گلیم فرش در شهر کاشان بسیار متنوع و زیاد بوده و وجود این کثرت رقابتی ایجاد می نماید که باعث می شود کیفیت و طرح های این  محصولات هر روز ارتقا پیدا نماید

علاوه بر اینکه وجود رقابت درتولید کنند گان باعث کاهش و ثبات قیمت ها شده و تولید کنندگان سعی می کنند تا پایینترین قیمت را به مشتریان ارایه داده تا بتوانند نظر مشتریان را به طرف محصولات خود جلب نمایند.

 

 

قیمت گلیم فرش کناره متری

 

گلیم فرش های کناره متری کاشان

یکی از بیشترین تولید گلیم های ماشینی کاشان گلیم هایی است که به صورت رولی و یا متری تولید می شود و کاربرد بسیاری داشته و یکی از پر فروش ترین مدل های گلیم فرش است که به ان گلیم کناره متری نیز می گویند که مدل های فرش کناره ان نیز بسیار پر مصرف بوده و طرح های گلیم های کناره توانسته تا حدودی جای انها را بگیرد.

این مدل گلیم فرش ها کناره  بیشتر در راه رو ها و یا راه پله های منازل از ان استفاده شده و یا در کناره فرش و گلیم ها در وسط پذیرایی منازل تا باقی مانده فضای انها را پر نماید.

اندازه این گلیم فرش ها به واسطه تنوع کابرد ان بسیار زیاد می باشد و از اندازه عرض ۵۰ سانتی متر تا ۳متر تولید می شود

و اندازه طول ان  به صورت رولی و در اندازه تقریبا از ۲۵ تا ۳۰ متر تولید می شود و بعد در نمایشگاه های فروش گلیم فرش در هر اندازه ایی که مشتری نیاز داشته باشد برش خورده و بعد از زیگزاگ دادن محل برش خورده تحویل مشتری داده می شود .

 

قیمت گلیم فرش کناره متری

 

قیمت گلیم فرش کناره متری

گلیم در دو نوع دستباف و ماشینی بافته می شود .قیمت گلیم ماشینی در مقایسه با گلیم دستباف، بسیار ارزان تر است .

گلیم دستباف به سبب کار دست و زحمتی که در بافت آن کشیده شده از قیمت بالایی برخوردار است اما گلیم فرش ماشینی در تعداد بالا و توسط ماشین آلات صنعتی بافته می شود. عواملی مثل جنس الیاف به کار رفته، شانه و تراکم، سایز و تعداد رنگ به کار رفته در گلیم های ماشینی قیمت آن را تحت تأثیر قرار می دهد.

قیمت پایین گلیم ها نسبت مدل های دست بافت ان و یا انواع دیگر فرش های ماشینی سبب رشد خرید ان ها توسط مشتریان شده و  تولید انها را افزایش داده است.

قیمت گلیم فرش کناره متری را به مانند فرش های متری و کناره به صورت سطح متر مربع حساب می نمایند که در گلیم های تکی برای راه پله ها زیگزاگ دور گلیم فرش نیز بر قیمت ان اضافه می گردد.

مجموعه سایت هاای ما با توجه به رفاه مشتریان در خریدگلیم فرش ماشینی  مناسب و با کیفیت ، بهترین و زیباترین طرح های گلیم فرش متری کاشان را از  کارخانه های معتبر تولید گلیم فرش  در دسترس انها قرار داده است

مشتریان می توانند با همراهی سایت های ما از انواع طرح های این گلیم فرش بازدیدکرده  و خریدی مناسب دلخواه خود را بدون حضور انان در درب منزل تحویل بگیرند.

علاوه بر ان با خرید از سایت های اینترنتی ما خریدی با قیمت های بدون واسطه و دست اول برای انان به همراه خواهد داشت که با قیمتی برابر تولید انواع این کالا در در دسترس انها قرار خواهد گرفت.

برای اطلاع از انواع قیمت گلیم فرش کناره متری با امدل های متنوع ان با مشاوره از مدیرت فروش ما خریدی مناسب را برای منزل خود داشته باشید.

مدیریت فروش

وحیدرضاکاظمی

۰۹۱۳-۸۷۰-۱۵-۳۴

۰۹۳۸-۰۳۶-۳۹-۲۹

 

 

مطلب پیشنهادی

فرش گبه کاشان

فروش فرش گبه کاشان با قیمت کارخانه

فروش فرش گبه کاشان و انواع گبه های ماشینی با مدل های گبه های جدید …

کانال تلگرام