فروش فرش گلیم
دوشنبه , آذر ۸ ۱۴۰۰
خانه / فرش فانتزی / بزرگترین فروشگاه خرید آنلاین گبه ماشینی کاشان

بزرگترین فروشگاه خرید آنلاین گبه ماشینی کاشان

خرید آنلاین گبه ماشینی جدید با قیمت های عمده و مناسب تولید کارخانه های گبه و گلیم فرش بافت کاشان به صورت فروش اینترنتی در سراسر کشور به مشتریان ارایه می گردد.

 

تفاوت گبه و گلیم

 

گلیم و گبه دو نوع از قدیمی ترین و با اصالت ترین زیراندازهای دست بافتی است که هنر دست عشایر کشور است با این وجود گلیم و گبه تفاوت هایی باهم دارند.

گلیم زیراندازی بدون پرز با تار و پود است و گره و پرز بلندی ندارد.

در حالی که گبه ها زیراندازهایی با پرزهای بلند هستند طرح آن ها معمولا کوچک و ساده است.

جنس الیاف به کار رفته در بافت گلیم و گبه از پشم بز یا گوسفند است.

نقوش گلیم به منطقه بافت آن بستگی دارد. گلیمها معمولا ذهنی و گاهی نیز از روی نقشه بافته می شود اما گبه ها بیشتر ذهنی هستند.

نمادها و طرح های به کار رفته در گلیم معنا و مفهوم خاصی در بین خود عشایر دارد مثلا طرح های لوزی در کناره های گلیم نشان دهنده حرکت آب است یا طرح هایی که شبیه خورشید هستند برایشان مفهوم برکت دارند. بته جقه های پشت به هم نشان از قهر و آشتی است. تفاوت دیگر گلیم و گبه در رنگ بندی آن ها است گلیم ها نسبت به گبه از تنوع رنگی بیشتری برخوردارند.

 

 

انواع گبه ماشینی کاشان

 

گبه ها با طرح هایی برگرفته از طبیعت محل زندگی عشایر در کارخانجات فرش ماشینی کاشان و آران و بیدگل تولید می شود. گبه ماشینی کاشان بافته ای است که نه دقیقا فرش محسوب می شود و نه گلیم. طرح ها شبیه گلیم و از نظر خواب پرز شبیه قالی است

گبه های ماشینی و جدید طرح های عجیبی ندارند یعنی تولیدکنندگان بیشتر سعی می کنند اصالت طرح های سنتی و قدیمی را حفظ کنند به این صورت که تولیدات ماشینی توسط رنگ های شیمیایی رنگ و لعاب بیشتر و جذاب تری به خود گرفته اند. گبه ها مانند سایر کف پوش ها و بافته ها دو مدل دستبافت و ماشینی دارند. گبه های ماشینی به دو صورت سنتی و امروزی بافته می شوند. این بافته ها اندازه های کوچک و متوسط دارند. مدل ها و طرح های گبه های جدید این زیرانداز اصیل و سنتی شامل طرح شیر، طرح حوض، طرح گل، ایلاتی، طرح خانه درهم، خشتی یا قابی، طرح درخت، راه راه و طرح کف ساده می باشد. کارخانجات فرش ماشینی در تمام نقاط و به خصوص در کاشان به نقشه های گبه علاقه مند شده و روی به تولید آن آورده اند.

گبه ها مانند گلیم ها در اندازه ها و ابعاد متنوعی بافته می شوند.

به طور کلی می توان انواع تولیدگبه فرش ماشینی کاشان را در سه دسته تقسیم بندی کرد: گبه های پتویی که در بافت آن از پود بیشتری استفاده می شود به همین دلیل لطیف تر هستند.

گبه های در سایز قالی و گبه هایی در سایز قالیچه. اگر تعداد رشته پود در هر رج از گبه از سه بیشتر نشود آن را قالی گبه می گویند. گبه های قالیچه با تعداد پود هر رج هشت تا و پرز و خواب بلند بافته می شوند. سایز گبه های قالی به صورت استاندارد است اما امروزه به دلیل استقبال مشتریان از گبه بخاطر قیمت مناسب و بافت لطیف در کارخانجات ماشینی کاشان به صورت رولی و متری نیز می توان پیدا کرد. ابعاد گبه های متری از نیم متر تا سه متر در عرض تولید می شوند طول این نوع گبه بسته به نیاز مشتری خواهد بود

 

 

قیمت گبه ماشینی بافت کاشان

 

گبه فرش ها نسبت به بقیه فرش های ماشینی بافته ارزان تری به حساب می آیند. قیمت فرش گبه ماشینی کاشان مناسب و مقرون به صرفه و نسبت به دیگر محصولات تولیدی در کاشان ارزان تر هستند. قیمت انواع مدل های گبه زیاد بالا نیست. قیمت این محصول نسبت به سایر تولیدات کارخانجات فرش ماشینی کاشان متعادل تر است حتی نوع دست بافت گبه به نسبت دیگر محصولات دستبافت قیمت پایین تری دارد. بنابراین به نظر می رسد برای افرادی که علاقه به تنوع و تغییر دکوراسیون دارند گبه گزینه مناسبی باشد.

گبه ها بافته هایی نرم و لطیف هستند که با پرزهای بلند بافته می شوند. استان های زیادی تولید گبه می پردازند اما شاید به طور حتم بتوان استان فارس را در تولید بهترین نوع گبه پیشرو دانست چرا که فارس مرکز مهم ایل نشینی و عشایر نشینی کشور است و بهترین نوع گبه هنر دست بافندگان ترک قشقایی این استان است.

 

 

بزرگترین فروشگاه خرید آنلاین گبه ماشینی جدید

 

فروش اینترنتی گبه های کاشان راهی سریع و بدون دردسر را برای مشتریان فراهم کرده است. کارخانه های تولیدکننده گبه اکثرا امکان خرید اینترنتی و آنلاین محصولات خود از جمله گبه ماشینی جدید و پادری را برای مشتریان فراهم کرده اند.

خرید گبه به صورت اینترنتی و آنلاین آسان تر و سریع تر انجام شده و برای مشتریان که صرفه جویی در وقت مهم است گزینه مناسبی است. علاوه بر اینکه مشتری با صبر و حوصله می تواند طرح ها را در سایت اینترنتی ببیند مقایسه کند و در نهایت تصمیم به خرید بگیرد. حتی بعضی از کارخانه ها و شرکت های ماشینی کاشان در شبکه های مجازی نیز فعال هستند و امکان سفارش کالا از طریق این فضا نیز امکان پذیر است.

 

 

فروش اینترنتی گبه ماشینی

 

یکی از بهترین نوع فروش های مجموعه تجاری ما به صورت فروش اینترنتی است که توانسته جایگاه خوبی بین مشتریان پیدا نماید.

فروش های اینترنتی انواع گبه و گلیم های ماشینی خرید بدون واسطه و مستقیم را برای مشتریان به همراه داشته و این برای مشتریان بسیار قابل توجه می باشد.

مشتریان می توانند برای خریدی مناسب با همراهی سایت های مجموعه ما تخفیفات فروش اینترنیتی ما بهره مند گردند.

یکی از دیگر مزیت های خرید اینترنتی برای مشتریان این است که مشتریان با خرید این مجصولات در درب منزل تحویل گرفته و جه خود را پس از تحویل پرداخت می نمایند.

برای اطلاع از قیمت و نرخ گبه و گلیم فرش های ماشینی و خریدی مناسب با ما تماس داشته باشید.

وحیدرضاکاظمی

۰۹۱۳-۸۷۰-۱۵-۳۴

۰۹۳۸-۰۳۶-۳۹-۲۹

 

مطلب پیشنهادی

فرش گبه کاشان

فروش فرش گبه کاشان با قیمت کارخانه

فروش فرش گبه کاشان و انواع گبه های ماشینی با مدل های گبه های جدید …

کانال تلگرام